Hokej pre všetkých

Hokej ako kolektívny šport sa dlhé roky teší na Slovensku veľkej obľube. Hrá sa v lete medzi panelákmi s loptičkou, v zime na akejkoľvek zamrznutej ploche … Tí, ktorí nehrajú, aspoň fandia z pohodlia svojich domovov počas majstrovstiev. Tu Slovensko, ako malá krajina, dosiahlo niekoľko úspechov – v roku 2000 2. miesto v Petrohrade (s kapitánom M. Šatanom a hlavným trénerom J. Filcom), najväčší úspech 1. miesto z r. 2002 v Göteborgu (M. Šatan / J. Filc), o rok neskôr 3. miesto v Helsinkách (M. Šatan / F. Hossa) a po dlhšej prestávke 2. miesto z Helsínk v roku 2012 (Z. Chára / V. Vůjtek).

A kto to s hokejom myslí vážne, venuje sa tréningom pravidelne. Tým “pravidelne” sa myslí dennodenne. Napríklad Jaromír Jágr, jeden z najúspešnejších svetových hokejistov dostal svoje prvé korčule, keď mal 3 roky. Od toho momentu, ako sám hovorí, trénuje každý deň už viac ako 40 rokov.

Je samozrejmé, že hokejista potrebuje kvalitnú výstroj, ktorá mu pomôže pri jeho snahe, vytrvalosti, húževnatosti a vynaloženom úsilí. No určite prispeje k väčšej pohode aj funkčne a prívetivo zariadená šatňa, kvalitne vysušené korčule … Preto sme vyvinuli špeciálny šatňový hokejový box na uloženie kompletného športového vybavenia a civilného oblečenia. Novinkou je rozmerovo menší box pre deti, dorast a ženy. Boxy je možné vyrobiť v rôznych farebných vyhotoveniach. Ku šatňovým boxom odporúčame použiť vysokorýchlostné sušiče obuvi, ktoré korčule vysušia v priebehu 30 – 40 minút. Ideálnou voľbou sú v tomto prípade sušiče obuvi s dezinfekciou ozónom na odstránenie nežiaducich pachov. No jednoznačne najkomfortnejším riešením je úložná skrinka s rýchlym teplovzdušným sušením na kompletnú hokejovú výstroj, s možnosťou doplnenia o dezinfekciu ozónom.

Každopádne, či už sa hokeju venujete profesionálne, rekreačne alebo si len radi pozriete dobrý zápas, zhodneme sa myslím na tom, že hokej je našim národným športom. Je obdivuhodné, že sú tu ľudia, ktorí sú ochotní venovať svoj čas, energiu, skúsenosti a financie na rozvoj nových talentov na Slovensku. Držíme im palce a budeme veriť, že naša krajina opäť zažiari na hokejovom nebi.